Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Po raz drugi zbudują z recyklingu łazika

środa, 16 lutego 2022 11:36 / Autor: Michał Łosiak
Po raz drugi zbudują z recyklingu łazika
Fot. Politechnika Świętokrzyska
Po raz drugi zbudują z recyklingu łazika
Fot. Politechnika Świętokrzyska
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej mogą wziąć udział w drugiej edycji konkursu „Zbuduj łazika z recyklingu”. Główną nagrodą jest dziesięć tysięcy złotych.

– W pierwszej edycji studenci udowodnili, że mają niezwykłą wyobraźnię, wiedzę i talent. Stworzyli świetne pojazdy marsjańskie – mówi Kinga Radkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko, która jest organizatorem zmagań.

Zgłoszenia można składać do 18 marca.

W pierwszym z trzech etapów zawodów uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawienie swoich zespołów oraz omówienie założeń koncepcyjnych. W kolejnym – zaprezentują projekty łazików ze szczególnym uwzględnieniem materiałów pochodzących z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z kolei trzeci i ostatni etap polegać będzie na zbudowaniu pojazdu w oparciu o wcześniej zaprezentowany projekt.

– Ważne jest to, że komisja konkursowa będzie oceniała to, w jakim stopniu studenci wykorzystają elementy pochodzące z recyklingu. Chcemy pokazać jak duży potencjał ma w sobie zużyty sprzęt – dodaje Kinga Radkiewicz.

Wielki finał wydarzenia będzie miał miejsce 9 września podczas European Rover Challenge na Polu Marsjańskim przy Politechnice Świętokrzyskiej. Konkurs patronatem objęła Polska Agencja Kosmiczna oraz European Rover Challenge.

Wydarzenie organizuje Fundacja Odzyskaj Środowisko, RLG RELECTRA Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A, MB Recycling oraz Politechnika Świętokrzyska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO