Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Do przeprowadzenia zielonej rewitalizacji zgłosiła się.... jedna firma

środa, 27 lipca 2022 10:43 / Autor: Weronika Kępa
Do przeprowadzenia zielonej rewitalizacji zgłosiła się.... jedna firma
FB MIASTO KIELCE
Do przeprowadzenia zielonej rewitalizacji zgłosiła się.... jedna firma
FB MIASTO KIELCE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w Kielcach zostanie przeprowadzona zielona rewitalizacja zabytkowego śródmieścia. Chętnych by ją wykonać jest niewielu. Do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta.

– To  oferta warszawskiej firmy REMONDIS. Mieści się ona w założonym budżecie, bo opiewa na kwotę niewiele ponad 21 milionów 700 tysięcy złotych. Przypomnę, że na tę inwestycję mamy zakontraktowane 23 miliony złotych, z czego 90 procent pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

Obecnie trwa procedura sprawdzenia oferty pod kątem formalno-prawnym.

– To jest kwestia kilku najbliższych dni. Jeżeli wszystko będzie zgodne ze specyfikacją, podpiszemy umowę z wykonawcą – dodaje wiceprezydent.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji swoje oblicze zmieni przede wszystkim rynek, ale również skwer Ireny Sendlerowej, ulica Bodzentyńska z placem św. Wojciecha oraz teren przed dawną synagogą.

W przypadku skweru Sendlerowej, rynku i terenu przed dawną synagogą termin wykonania zamówienia będzie wynosić pięć miesięcy. W przypadku ulicy Bodzentyńskiej – 20 miesięcy.

Co ważne, prace na placu św. Tekli nie będą mogły rozpocząć się przed 2 listopada 2022 roku, z kolei na rynku – przed 1 września 2023 roku, co oznacza że inwestycja zakończy się najwcześniej na początku 2024 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO