Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Złotnicy i jubilerzy mają swoje święto

środa, 01 grudnia 2021 13:18 / Autor: Radio eM
Złotnicy i jubilerzy mają swoje święto
Złotnicy i jubilerzy mają swoje święto
Radio eM
Radio eM

Pierwszego grudnia swoje święto obchodzą złotnicy i jubilerzy. Jak wygląda ich praca oraz co najczęściej kupujemy w salonach jubilerskich? Sprawdziliśmy.

W Dzień Jubilera odwiedziliśmy firmę Jubiler Prestige-Art Kielce, znajdującą się przy ulicy Sienkiewicza.

– Najczęściej z okazji narodzin dziecka kupowane są wisiorki z grawerem stópek oraz imieniem maluszka. Jest to okazja do wynagrodzenia samej mamy. Taki prezent stał się bardzo modny wśród młodych ludzi – opowiada Mariusz Berus, właściciel Berus Jubilerstwo Narzędzia Maszyny.

– Używamy najnowocześniejszych metod grawerowania i cięcia niemal na wszystkich materiałach, które dają możliwość grawerunku na mikroskopijnych powierzchniach. Jest to grawer trwały o różnej strukturze powierzchni, który jest jednocześnie bardzo czytelny – dodaje nasz rozmówca.

Inną okazją do zakupów w salonach jubilerskich są zaręczyny. Dowiedzieliśmy się, jakie rodzaje pierścionków sąnajczęściej wybierają swym paniom mężczyzni.

– Coraz modniejsze są pierścionki diamentowe o szlifie brylantowym, jest to biżuteria kosztująca od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Standardem stały się pierścionki z jednym diamentem. Zaręczynowe z cyrkonią stanowią około trzydziestu procent sprzedaży biżuterii zaręczynowej. Najczęściej wybierane są takie w żółtym złocie, białe złoto stanowi tylko około dziesięć procent sprzedaży – informuje prezes Berus Jubilerstwo Narzędzia Maszyny.

Tekst: Kinga Sabat

Fot.: Kinga Sabat, Karolina Deja

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO