Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Mark Knopfler - "The Studio Albums"

czwartek, 11 sierpnia 2022 10:22 / Autor: Michał Sierlecki
Mark Knopfler - "The Studio Albums"
Mark Knopfler - "The Studio Albums"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Mark Knopfler - piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny i kompozytor, często wymieniany jako jeden z największych gitarzystów wszech czasów. Dawny lider grupy "Dire Straits" wydaje dwa boxy ze swoim solowym dorobkiem artystycznym. To wspaniałe prezenty muzyczne dla fanów tego znakomitego muzyka.

"The Studio Albums 1996-2007" i "The Studio Albums 2009-2018" są podsumowaniem ogromnego dorobku muzycznego i wielu fantastycznych nagrań. Mark Knopfler po raz pierwszy zyskał rozgłos w latach 80 występując w zespole Dire Straits („Sultans Of Swing”, „Money For Nothing”, „Romeo And Juliet”, „Walk Of Life”). Po ostatniej trasie koncertowej Dire Straits, w 1992 roku Mark wyruszył w solową podróż.

W następnych latach wydał dziewięć solowych albumów i kontynuował wyprzedane trasy ze swoim zespołem, zachwycając publiczność, gdziekolwiek się udał. Na przestrzeni lat Mark napisał muzykę do kilku filmów, w tym „Biznesmen i gwiazdy”, „Cal”, „Narzeczona dla księcia”, „Piekielny Brooklyn” czy „Fakty i akty”. Ponadto grał i nagrywał z wieloma artystami, w tym z Bobem Dylanem, Van Morrisonem, Tiną Turner, Randym Newmanem i nieżyjącym już Chetem Atkinsem.

Te dokonania usłyszycie na pięknie wydanych boxach, które będzie można nabyć w formie płyt kompaktowych lub winylowych.

 

źródło: Universal Music Group

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO