Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Vito Bambino zaśpiewa w Busku-Zdroju

środa, 20 września 2023 12:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
Vito Bambino zaśpiewa w Busku-Zdroju
Fot. Fb Bug Nature Festival / Natalia Iwańska
Vito Bambino zaśpiewa w Busku-Zdroju
Fot. Fb Bug Nature Festival / Natalia Iwańska
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Jeden z najpopularniejszych muzyków młodego pokolenia wystąpi w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Koncert Vito Bambino odbędzie się w czwartek, 21 września.

Vito Bambino, a właściwie Mateusz Dopieralski, jest wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem, aktorem oraz liderem zespołu Bitamina. Muzyk wraz ze swoją formacją przestał być anonimowy za sprawą utworów „Dom” oraz „Nikt”. W 2020 roku ukazał się pierwszy indywidualny krążek Vito – „Poczekalnia”. Rok później został on nominowany do „Fryderyka” w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. 

Jeszcze większą popularność przyniosły mu muzyczne współprace. Mateusza można bowiem usłyszeć m.in. u Sanah w piosence „Ale jazz” oraz u Kaśki Sochackiej – „Boję się o Ciebie”. Te wszystkie osiągniecia zaowocowały zaproszeniami do jednego z najciekawszych muzycznych projektów w całym kraju – Męskiego Grania. Vito w 2021 roku wraz z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadło stworzył utwór „I Ciebie też, bardzo”, a w tym roku wraz z Mrozem i Igo – „Supermoce”, o których więcej pisaliśmy TUTAJ. W kwietniu 2023 roku światło dzienne ujrzał drugi solowy album „Pracownia”. 

Koncert Vito Bambino rozpocznie się o godzinie 19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO