Nietypowe zgłoszenie trafiło dziś (24 czerwca), po godzinie 5 rano do strażaków ze Skarżyska-Kamiennej. Na ul. Wierzbowej, w jednej ze studzienek utknęły małe dziki.
Jak informuje mł. kpt. Michał Figarski z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej, na głębokości około metra znajdowały się cztery małe zwierzaki.
– Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydostaniu zwierząt że studzienki – przekazuje ratownik.
Po odzyskaniu wolności dziki w dobrej kondycji oddaliły się w nieznanym kierunku.