Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[FOTO] Spotkania z mieszkańcami i debata. Wizyta prezydenta w regionie

poniedziałek, 06 lipca 2020 19:57 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Spotkania z mieszkańcami i debata. Wizyta prezydenta w regionie
Fot. FB/Andrzej Duda
[FOTO] Spotkania z mieszkańcami i debata. Wizyta prezydenta w regionie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Prezydent Andrzej Duda spotkał się wczoraj (poniedziałek) z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. W trakcie swojej kampanii wyborczej odwiedził Starachowice i Mniów. Na zakończenie wziął udział w debacie wyborczej w Końskich.

Na starachowickim Rynku prezydent mówił o wprowadzonych przez rząd programach socjalnych, ale również o kwestiach światopoglądowych, w tym projekcie zmiany Konstytucji wzmacniającego rolę rodziny. – Pozwoliłem sobie zaproponować wpisanie przepisu, który będzie normował sprawę adopcji dziecka. Powiedziane w nim jest jasno, że adoptowany może być małoletni i tylko dla jego dobra. Wspólnie adoptować małoletniego mogą tylko małżonkowie i nie może go przysposobić osoba będąca w związku z osobą w tej samej płci – mówił prezydent.

W Mniowie, na boisku przy miejscowej Szkole Podstawowej, Andrzej Duda zauważył, jak ważna jest wolność w życiu narodu i wspomniał o programach wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. – Gwarantuję, że Polska nie zejdzie z drogi tak rozumianego rozwoju. Pięć lat temu zaczęliśmy to realizować. Kiedy dotknął nas kryzys, wprowadziliśmy tarczę antykryzysową. Sto miliardów złotych przekazaliśmy przedsiębiorcom, żeby ratowali miejsca pracy – tłumaczył prezydent.

W Końskich Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, a następnie wziął udział w debacie zorganizowanej przez Telewizję Polską. W spotkaniu nie wziął udział jego kontrkandydat – prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO