Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Aktualna trasa cytomammobusa. Sprawdź, jakie gminy odwiedzi

piątek, 14 maja 2021 14:19 / Autor: Magdalena Nowak
Aktualna trasa cytomammobusa. Sprawdź, jakie gminy odwiedzi
Aktualna trasa cytomammobusa. Sprawdź, jakie gminy odwiedzi
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach będzie stacjonował w Łubnicach, Połańcu i Osieku. ŚCO zaprasza mieszkanki tych gmin do korzystania z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Pomimo pandemi,i mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą bez  przeszkód korzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej. Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii cały czas podróżuje po świętokrzyskich gminach.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi, badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywana jest cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia wykrycie większej ilości nieprawidłowych komórek.

Aktualna trasa cytomammobusa:

17 maja – Łubnice, plac przy Urzędzie Gminy

18 – 19 maja – Połaniec, przy Galerii Połanieckiej

20-21 maja – Połaniec, Enea Elektrownia Połaniec, parking przy Zawada 26

24 maja – Osiek, przy Urzędzie Miasta i Gminy Osiek, Rynek1.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO