Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Blogerzy turystyczni przyjeżdżają do naszego regionu

piątek, 15 października 2021 09:40 / Autor: Michał Łosiak
Blogerzy turystyczni przyjeżdżają do naszego regionu
Blogerzy turystyczni przyjeżdżają do naszego regionu
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Grupa dziewięciu blogerów turystycznych już w piątek, 15 października, rozpocznie wizytę w województwie świętokrzyskim. W weekend odwiedzą największe atrakcje naszego regionu.

Ich relacje z podróży na blogach i w mediach społecznościowych obserwują tysiące internautów poszukujących inspiracji na kolejną podróż czy krótki wypad. W weekend ich portale i profile będą pełne relacji z województwa świętokrzyskiego. Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,  redakcja bloga TymRazem.pl przy wsparciu merytorycznym Geoparku Świętokrzyskiego i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia” zorganizowały kilkudniowe spotkanie w naszym regionie autorów popularnych blogów.

–  Blogosfera ma coraz większe znaczenie w promocji turystycznej regionu – twierdzi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. – Wiele osób idzie w ślady ulubionych influencerów i wyjeżdża w miejsca, których autentyczne i szczere rekomendacje widzieli na Instagramie czy blogu – dodaje.

Nasz region w dniach 15-17 października odwiedzą przedstawiciele sześciu redakcji: Celwpodrozy.pl, Voyagerka.pl, Antekwpodrozy.pl, Przekraczajacgranice.pl, Podrozniczo.pl, Wszedobylscy.com. Towarzyszyć im będzie Jakub Juszyński z redakcji związanego z regionem bloga TymRazem.pl.

Już w piątek (15 października) grupa odbędzie wieczorny spacer po Kielcach. Odkrywając kolejne atrakcje Geoparku Świętokrzyskiego, uczestnicy podążą w sobotę śladami Ziemi i człowieka. W programie przewidziane są: Centrum Geoedukacji na Wietrzni, Kadzielnia, Ogród Botaniczny, Miedzianka i Zamek Królewski w Chęcinach. Pełen atrakcji dzień zakończy się na Ponidziu, gdzie w jednej z winnic blogerzy skosztują dań z produktów lokalnych wpisanych na prestiżową listę wyrobów tradycyjnych – śliwki damachy czy czosnku wójczańskiego.

Po aktywnej sobocie uczestnicy zrelaksują się w dwóch świętokrzyskich uzdrowiskach – Busku-Zdroju i Solcu-Zdroju. Influencerzy poznają ofertę Basenów Mineralnych oraz tegorocznego hitu – tężni solankowej w Busku-Zdroju.

–  Wizyty studyjne to doskonała okazja do poznania znanych i mniej znanych miejsc – mówi Jakub Juszyński z TymRazem.pl. –  Program tego wydarzenia jest intensywny, ale dzięki temu w telegraficznym skrócie spróbujemy zainteresować gości naszym regionem. Forma taka nigdy nie pokryje wszystkich miejsc, ma ona jednak zainspirować do kolejnych wizyt i ukazać możliwości. Na pewno pokażemy się od najlepszej strony – tłumaczy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO