Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zmiany w organizacji ruchu

niedziela, 22 maja 2022 15:30 / Autor: Michał Łosiak
Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zmiany w organizacji ruchu
Fot. GDDKiA
Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Zmiany w organizacji ruchu
Fot. GDDKiA
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Od środy, 25 maja, rozpocznie się nowy etap realizacji inwestycji. Kierowców czekają poważne zmiany.

Przypomnijmy, że obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest systemie "projektuj i buduj". Roboty budowlane rozpoczęły się w ubiegłym roku. Po odhumusowaniu terenu, odwodnieniu, zagęszczeniu i wzmocnieniu podłoża gruntowego, w maju wykonawca przystąpił do nasypów i wykopów.

– Od 25 maja planowane jest zamknięcie łącznicy węzła Brezelia, komunikującej drogę wojewódzką nr 755 z ul. Jana Piwnika „Ponurego”. Ruch na wprost drogą wojewódzką nr 755 pod wiaduktem węzła odbywał się będzie jak dotychczas, w obu kierunkach z możliwymi przewężeniami i ograniczeniami prędkości. Zamknięte zostaną wjazdy na węzeł od ulicy Zygmuntówka i od ulicy Jana Piwnika „Ponurego”. Oznakowany objazd poprowadzony zostanie od ulicy Samsonowicza i Jana Piwnika, Aleją 25-lecia Wolności, Aleją 3-go Maja ulicą Sandomierską i ulicą Zygmuntówka. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie. Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą do końca roku – informuje Małgorzata Pawelec-Buras z GDDKiA.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie jednojezdniowa droga poprowadzona nowym śladem od węzła Brezelia do włączenia z istniejącą DK 9. Tam powstanie rondo, które zostanie wybudowane także na węźle Brezelia. Skomunikuje ono nowy przebieg DK9 z łącznicą do drogi wojewódzkiej 755.

Koszt budowy 2,7 kilometra obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego to prawie 53 miliony złotych. Będzie ona gotowa w 2024 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO