Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Budynki ŚCO doczekają się fotowoltaiki. I innych udogodnień

środa, 27 kwietnia 2022 10:21 / Autor: Magdalena Nowak
Budynki ŚCO doczekają się fotowoltaiki. I innych udogodnień
Budynki ŚCO doczekają się fotowoltaiki. I innych udogodnień
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Budynki Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przechodzą termomodernizację. Prace sa prowadzone ponad 40 tys. metrów kwadratowych, czyli około 90 procentach kubatury obiektu.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO, budynki lecznicy zostaną ocieplone, tak samo jak stropodachy. – Przewidziana jest wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, a także montaż paneli fotowoltaicznych na dachu. Modernizowana będzie też sieć energii cieplnej i sieć wentylacyjna. Obecnie trwa ocieplanie i izolacja wodna fundamentów. W momencie, gdy skończy się sezon grzewczy i będzie można pracować na wyłączonej sieci energetycznej, rozpocznie się modernizacja tej sieci – mówi.

– Stoimy przed wyzwaniem: jak to wszystko zrobić, aby nie było uciążliwe dla pacjentów i pracowników. Prace trzeba wykonywać etapami, żeby pacjenci nie ucierpieli. Budynek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii jest dużą bryłą, która się szybko nagrzewa latem i dość długo oddaje ciepło. Po termomodernizacji latem będzie chłodniej, a zimą cieplej. Mamy też nadzieję na obniżkę kosztów ogrzewania i mniejszą emisję dwutlenku węgla – dodaje rzecznik.

Koszt inwestycji to 32,5 miliona złotych. Ponad 27 milionów złotych pochodzi z dotacji unijnych, reszta to wkład Urzędu Marszałkowskiego oraz środki własne szpitala.  

Tag: ŚCO
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO