Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Coraz więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19. Wojewoda przekazał sprzęt

wtorek, 23 marca 2021 16:04 / Autor: Magdalena Nowak
Coraz więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19. Wojewoda przekazał sprzęt
Coraz więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19. Wojewoda przekazał sprzęt
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Wojewoda świętokrzyski przekazał kolejny sprzęt medyczny do dwóch placówek, które leczą pacjentów z Covid-19. Do Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra i Szpitala Powiatowego w Pińczowie trafiły m.in. łóżka o podwyższonym standardzie, respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne.

– Koronawirus nie odpuszcza, aby za nim nadążyć, zwiększamy liczbę łóżek. To kolejny sprzęt, który przekazujemy do świętokrzyskich placówek do walki z Covid-19  i mam nadzieję, że ostatni. Przypomnijmy, że Szpital Powiatowy w Pińczowie w całości przeznaczony jest do leczenia chorych na koronawirusa, a Szpital Kielecki przynajmniej w dwóch trzecich. Dziś, zgodnie z prośbami dyrektorów, przekazujemy kilkanaście łóżek o podwyższonym standardzie, respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, defibrylatory  i  pompy strzykawkowe – wymienia wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Jak informuje dr Artur Lepiarczyk, dyrektor ds. medycznych w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra, przekazany sprzęt jest konieczny do ratowania zdrowia i życia pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Te urządzenia wspomagają między innymi pracę układu oddechowego. Wymagają one dostępu dużej ilości tlenu, czyli leku który ratuje życia osobom zarażonym koronawirusem. Nie da się leczyć infekcji Sars-Cov-2 bez tlenoterapii wysokoprzepływowej. Dzięki temu sprzętowi zwiększymy o sześć stanowisk bazę łóżkową na oddziale intensywnej terapii  – informuje dyrektor Lepiarczyk. 

Łączna wartość sprzętu dla dwóch szpitali to ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO