Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Czy do sieci wyciekły informacje dotyczące nowego pocisku z Mesko?

czwartek, 24 czerwca 2021 07:43 / Autor: Michał Łosiak
Czy do sieci wyciekły informacje dotyczące nowego pocisku z Mesko?
Czy do sieci wyciekły informacje dotyczące nowego pocisku z Mesko?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak informuje portal Money.pl hakerzy mieli rzekomo opublikować w internecie prezentację dotyczącą pocisku Pirat, który przygotowywany jest przez skarżyskie Mesko. Radio eM Kielce dowiedziało się, że może to nie być jedyna tego typu informacja, która ujrzy światło dzienne.

Wyciek miałby być powiązany z włamaniem na skrzynkę mailową ministra Michała Dworczyka, szefa KPRM. Przypomnijmy, że polskie służby ustaliły, iż internetowy atak przeprowadzono z terenu Rosji. Z kolei media informowały, że wyciek mógł być efektem prywatnego konfliktu członka rządu.

Prezentacja zawiera klauzulę „tajemnica przedsiębiorstwa” i opisywała dokładnie wyrzutnię rakiet. 

Jak mówi Stanisław Głowacki, szef zakładowej „Solidarności”, jeśli informacje o przecieku się potwierdzą, jest to dowód na nieodpowiedzialność wielu osób.

– Chodzi o ludzi, którzy taką dokumentację na prywatną skrzynkę mailową przekazywali. To bardzo niebezpieczne działanie. W tym przypadku dokładny opis broni prawdopodobnie wpada w ręce osób, przeciw którym mogła by być użyta. Przedmiot naszej samoobrony staje się bezwartościowy. Odpowiednie służby powinny bardzo dogłębnie zbadać to zjawisko – mówi nam związkowiec i dodaje, że sprawa może mieć dalszy ciąg.

– Z informacji, które krążą wewnątrz firmy, wynika, że mogły być kserowane dokumentacje różnych produktów. Byłaby to wielka nieodpowiedzialność. Obawiam się, czy inna ważna i kluczowa dokumentacja nie była przekazywana w ten sposób – tłumaczy.

Z Biurem Zarządu skarżyskiego Mesko nie udało nam się skontaktować.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO