Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Długi weekend z profilaktyką. Cytobus stanie w Łachowie i Skarżysku

czwartek, 11 sierpnia 2022 13:10 / Autor: Weronika Kępa
Długi weekend z profilaktyką. Cytobus stanie w Łachowie i Skarżysku
Długi weekend z profilaktyką. Cytobus stanie w Łachowie i Skarżysku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

14 sierpnia w Łachowie, a 15 sierpnia w Skarżysku Kościelnym stanie cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Panie będą mogły w nim wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, a także skonsultować się z dietetykiem.

Podczas zbliżającego się długiego weekendu mobilny zespół Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował na dożynkach gminnych w Łachowie (plac przy SP) w godzinach 14-18 oraz na festynie rodzinnym w Skarżysku Kościelnym (parking przy kościele Św. Trójcy) w godzinach 15-19.

W mobilnym gabinecie położnej będzie można bezpłatnie wykonać cytologię konwencjonalną i płynną (dla pań w wieku 25-59 lat) oraz diagnostykę molekularna wirusa HPV (dla kobiet w wieku 30-59 lat). Uwaga! O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do tego badania, decyduje system informatyczny, po wprowadzeniu jej danych.

Z kolei w namiocie ŚCO będzie można wykonać analizę składu ciała, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI, pomiar ciśnienia tętniczego, skonsultować się z dietetykiem, a także nauczyć się, jak samodzielnie badać piersi.

Panie wchodzące do cytobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk. Należy mieć ze sobą dokument z numerem PESEL.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO