Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomagaj z głową!

wtorek, 30 sierpnia 2022 11:21 / Autor: Weronika Kępa
Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomagaj z głową!
fot. Press Time by Anna Pożoga
Dołącz do Szlachetnej Paczki i pomagaj z głową!
fot. Press Time by Anna Pożoga
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Szlachetna Paczka wciąż poszukuje osób, które chciałyby nauczyć się nieść mądrą pomoc potrzebującym. Wolontariuszem może zostać każdy, wystarczy wypełnić krótki formularz.

Wakacje dobiegają końca, a to oznacza nie tylko powrót do szkolnych ławek, ale również początek intensywnej pracy, którą ma zakończyć grudniowy Weekend Cudów.

– Mam nadzieję, że przez wakacje każdy naładował akumulatory, bo od września zaczynamy już prężnie działać. Na początku z rekrutacją, ale już niebawem zaczniemy również odwiedzać pierwsze rodziny i wybierać te, które wezmą udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki – informuje Konrad Jóźwik, specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

By jednak całość doszła do skutku potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Jak podkreśla nasz rozmówca, tych nigdy nie jest za wiele, a sam proces rekrutacji jest dziecinnie prosty.

– Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, kliknąć w zakładkę „zostań wolontariuszem”, a następnie wybrać czy miałaby to być Szlachetna Paczka czy też Akademia Przyszłości, w której też prężnie działamy. Po wypełnieniu krótkiego formularza zgłoszeniowego z kandydatem skontaktuje się lider danego rejonu i poprowadzi przez cały proces rekrutacji – tłumaczy Jóźwik.

Co ważne Szlachetna Paczka daje wachlarz różnorodnych możliwości rozwoju, które w przyszłości mogą realnie zaprocentować.

– W dzisiejszych czasach bardzo istotne stają się umiejętności miękkie, które taki wolontariusz nabywa podczas odwiedzin u rodzin i na szkoleniach. Ponadto ważne, żeby pamiętać, że nie każdy wolontariusz musi odwiedzać rodziny. Jeżeli ktoś się tego obawia może też spróbować swoich sił w innych działach np. promocji czy logistyki. W ten sposób można nabyć doświadczenie, które później przyda się w pracy zawodowej – wyjaśnia nasz rozmówca.

Mimo braku wynagrodzenia dzięki inicjatywie wolontariusze, jak sami podkreślają, zyskują coś znacznie ważniejszego od pieniędzy, a nawet od wspomnianego już doświadczenia – to możliwość czynienia świata lepszym.

– To uczucie, kiedy rodzina rozpakowuje paczkę jest niesamowite. Nie ma lepszej zapłaty za naszą ciężką pracę. To są chwile, które budują każdego wolontariusza. Sam po wielu latach działania w Szlachetnej Paczce mam takie przekonanie, że chce pomagać człowiekowi w mądry sposób. Na ten moment jest to najlepsza forma jaką znam, ponieważ wspieramy ludzi, którzy starają się samodzielnie działać w kierunku poprawy własnej, często bardzo trudnej sytuacji. Osoba, która będzie pomagać w Szlachetnej Paczce ma też pewność, że jej działania są właściwie ukierunkowane i w dobry sposób trafiają do odpowiednich osób. Na pewno potencjał wykonanej pracy nie zostanie zmarnowany – stwierdza specjalista ds. promocji.

Wolontariuszy Szlachetnej Paczki będzie można spotkać na zbliżającym się meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin (4 września). To właśnie tam działacze będą udzielać wszelkich informacji dotyczących pomagania, a także odpowiadać na nurtujące pytania potencjalnych kandydatów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO