Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Dwie inwestycje z regionu nominowane do prestiżowego ogólnopolskiego konkursu

czwartek, 29 lipca 2021 11:09 / Autor: Magdalena Nowak
Dwie inwestycje z regionu nominowane do prestiżowego ogólnopolskiego konkursu
Dwie inwestycje z regionu nominowane do prestiżowego ogólnopolskiego konkursu
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Centrum Komunikacyjne w Kielcach oraz Park miejski w Chęcinach – to dwie inwestycje z naszego regionu nominowane w ogólnopolskim konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021. Każdy internauta może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć.

Do konkursu zostało zgłoszonych 20 inwestycji z całej Polski, wśród nich dwie z Kielc.

Budynek dworca, który został poddany modernizacji, jest symbolem miasta i regionu. Ma formę rotundy o średnicy 35,5 m oraz posiada charakterystyczny, bezkolizyjny układ komunikacyjny z peronami umiejscowionymi wokół budynku dworca.

Obiekt dworca autobusowego jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. W związku z tym część kluczowych elementów bryły i wyposażenia budynku została zaprojektowana i wykonana w „stylu epoki”, w sposób możliwie wierny oryginałowi, przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i rozwiązań, jak m.in. szkło elektrochromatyczne, instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła, schody ruchome, monitoring wizyjny, system rozpoznający numery rejestracyjne autobusów, nowoczesne systemy informacji dla pasażerów.

Druga nominowana inwestycja - Park miejski w Chęcinach to obszar wybudowany na blisko dwóch hektarach zaniedbanych terenów przemysłowych. Jest miejscem do wypoczynku i rekreacji z widokiem na Zamek Królewski.

Teren parku podzielony jest na trzy części: strefa młodzieży - skatepark, integracyjna strefa parkowa, strefa dzieci. Stworzenie w parku określonych stref pozwala na zaspokojenie potrzeb mieszkańców w zakresie rekreacji, rozwoju i szerzenia kultury sportowej, a także innych form sportu oraz rekreacji na świeżym powietrzu, ze szczególnym ukierunkowaniem na potrzeby osób starszych, integracji niepełnosprawnych oraz młodzieży i dzieci. Park daje możliwość spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Jednocześnie park stanowi połączenie starej części miasta z nowymi osiedlami.

Głosy na powyższe inwestycje można oddawać na stronie https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2021,96/.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO