Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

wtorek, 25 maja 2021 09:55 / Autor: Michał Łosiak
Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty
Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Od sprawdzenia umiejętności z języka polskiego rozpoczęły się dziś egzaminy ósmoklasisty. W tym roku, ze względu na pandemię, poziom trudności został obniżony.

Punktualnie o godzinie dziewiątej ponad dziesięć tysięcy uczniów świętokrzyskich szkół podstawowych przystąpiło do swojego pierwsze, poważnego egzaminu.

– W tym roku, ze względu na pandemię, mamy nieco niższe wymagania. Nauka zdalna bowiem to nie to samo co stacjonarna. Nie powinno więc być trudno. Przypominam też, że tego egzaminu nie można nie zdać. Wynik ma jednak istotne znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich – mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Uczniów i egzaminatorów obowiązują też specjalne obostrzenia.

– Egzaminy pisane są w mniejszych grupach, a co za tym idzie - jest większa liczba komisji. Uczniowie powinni mieć ze sobą własne przybory i nie wymieniać się nimi. Podobnie jest z wodą, której szkoła w tym roku nie zapewnia – dodaje kurator.

Do tej pory nie ma informacji o poważniejszych utrudnieniach w przebiegu egzaminów. Policja informuje o alarmach bombowych w jednej z ostrowieckich szkół podstawowych, jednak nie powinno to mieć wpływu na egzamin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO