Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gratka dla miłośników owoców. W niedzielę święto truskawki!

piątek, 02 czerwca 2023 09:35 / Autor: Aleksandra Rękas
Gratka dla miłośników owoców. W niedzielę święto truskawki!
Gratka dla miłośników owoców. W niedzielę święto truskawki!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Lokalne przysmaki, występy muzyczne, piękne okoliczności natury, ale przede wszystkim – truskawki w każdej postaci. Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, nie lada gratka dla miłośników tych owoców – w Bielinach odbędzie się odbędzie się XXIV Dzień Świętokrzyskiej Truskawki.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 13. Na początek odbędą się zawody szypułkowania, chętni będą mogli zgłosić swój udział do 12.45. Potem przyjdzie pora na sprawdzenie kulinarnych umiejętności, w ramach konkursu Świętokrzyskie Deser Expo. O tytuł najlepszej powalczą potrawy z owocami regionalnymi w roli głównej.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się zespoły dziecięce, tancerze, a także grupa Masters. Pyszne, lokalne potrawy zapewnią panie z kół gospodyń wiejskich, a na kiermaszu twórcy ludowi zaoferują swoje dzieła. Pojawią się stoiska z zabawkami, owocami czy kompozycjami z wikliny.

Nie zapomniano o dzieciach. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach i kreatywnych zabawach. Nie zabraknie stoisk firmowych i promocyjnych, na przykład dotyczących programu „Czyste Powietrze”.

Impreza odbędzie się w Osadzie Świętokrzyskiej, wstęp jest bezpłatny. Goście będą mogli także zwiedzić obiekt.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO