Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Jak wygląda doraźna pomoc stomatoligczna w naszym województwie?

piątek, 21 stycznia 2022 11:27 / Autor: Michał Łosiak
Jak wygląda doraźna pomoc stomatoligczna w naszym województwie?
Jak wygląda doraźna pomoc stomatoligczna w naszym województwie?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W województwie świętokrzyskim działają dwa punkty nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. Korzysta z nich sporo pacjentów. – Przed świętami zdarzało się dwadzieścia osób dziennie – mówi nam Anna Bujak z Dens Lux w Starachowicach.

Jednym z miejsc, gdzie możemy skorzystać z pomocy dentysty w razie nagłego bólu zęba jest wymieniony Dens Lux przy ulicy Radomskiej 70 w Starachowicach w budynku szpitala. Na początku był to jedyny punkt w naszym regionie. Przyjeżdżają do niego pacjenci z nieraz odległych stron.

– Przyjeżdżają pacjenci z Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi, wielu innych miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, ale także z województwa mazowieckiego. Mieliśmy pacjentów z Pińczowa, a nawet z Kielc, mimo że mają tam przecież podobny punkt – mówi Anna Bujak z Dens Lux.

Okazuje się, że zapotrzebowanie na punkt pomocy świątecznej, nocnej i weekendowej jest olbrzymie. – Przed świętami zdarzało się dwudziestu pacjentów dziennie. Przypadki są różne, również bardzo trudne. Ostatnio zgłosił się do nas mężczyzna z krwotokiem, który przyjechał z Ostrowca – opowiada nasza rozmówczyni.

– Wykonujemy wszystkie zabiegi pomocy doraźnej, takie jak wyrywanie zębów, zatruwanie, nacięcia ropni i hamowanie krwotoków. Naprzeciwko naszego gabinetu jest też całonocna opieka medyczna, więc można powiedzieć, że pacjent jest w pełni bezpieczny, a pomoc – kompleksowa – dodaje Anna Bujak.

W lipcu, w naszym regionie otwarto drugi tego typu gabinet, tym razem w Kielcach. Mieści się on przy Alei Legionów 3/7 w budynku stadionu piłkarskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO