Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kadrówka przemierza nasz region. Wieczorem uczestnicy wybiorą komendanta

środa, 10 sierpnia 2022 10:42 / Autor: Michał Łosiak
Kadrówka przemierza nasz region. Wieczorem uczestnicy wybiorą komendanta
Fot. FB/Marcin Piszczek
Kadrówka przemierza nasz region. Wieczorem uczestnicy wybiorą komendanta
Fot. FB/Marcin Piszczek
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej zbliża się do Kielc. Wczoraj (9 sierpnia) uczestnicy dotarli do Jędrzejowa, a już dziś (10 sierpnia) będą w Choinach nad Nidą, gdzie dokonają wyboru komendanta marszu.

We wtorek, 9 sierpnia, Kadrówka odwiedziła Jędrzejów – miejsce szczególne dla Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

– Tutaj władze miasta i powiatu wspólnie organizują nasz pobyt. W tym roku zaproponowano nam powrót do pewnej tradycji z czasów, gdy komuna ścigała uczestników marszu. Spaliśmy wtedy tuż przy ołtarzu polowym w klasztorze i odwiedzaliśmy miejscowe cmentarze z kwaterami legionowymi – mówi Dionizy Krawczyński, komendant marszu.

Wieczorem odbyły się również oficjalne uroczystości na na placu Kościuszki pod Domem Przypkowskich. Specjalne, jubileuszowe statuetki otrzymało miasto i starostwo.

– Przeprowadziliśmy także konkurs wiedzy o Legionach i marszałku Piłsudskim. Zwycięzcę ogłosimy podczas środowego, wieczornego apelu. Nagrody wręczymy 11 sierpnia w Chęcinach. Będzie też drugi konkurs o Armii Krajowej – dodaje nasz rozmówca.

Aktualnie uczestnicy są już w trasie i po apelu w Jędrzejowie wyruszyli w trasę.

– To ostatni dzień zawodów biegowych. Różnice są tak małe, że wszystko jest możliwe. Czekają nas jeszcze sprawy organizacyjne. W Choinach, które są celem tego etapy, wybierzemy komendanta przyszłorocznego marszu – tłumaczy Dionizy Krawczyński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO