Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Póki co będzie lało.... Kiedy wróci słońce?

czwartek, 05 sierpnia 2021 10:16 / Autor: Adrianna Linertowicz
Póki co będzie lało.... Kiedy wróci słońce?
Póki co będzie lało.... Kiedy wróci słońce?
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Sierpniowa pogoda póki co nie rozpieszcza nas letnim słońcem. W najbliższym czasie możemy spodziewać się opadów ulewnego deszczu na obszarze całego województwa świętokrzyskiego. Kiedy wrócą do nas słoneczne dni?

W czwartek, 5 sierpnia, prognozowane jest załamanie pogody. Nasz region znajduje się obecnie w strefie opadów deszczu, któremu mogą towarzyszyć lokalne burze, spowodowane niżem przemieszczającym się w stronę Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zachmurzenie będzie duże i całkowite. Wiatr wschodni i północno-wschodni, raczej słaby i umiarkowany, chwilami porywisty. Podczas burzy w porywach może wynieść od 65 do 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed opadami ulewnego deszczu, jakie mogą występować na terenie całego regionu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 procent. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 6 sierpnia, do godziny 12. Dodatkowo IMGW ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanu wody w zlewni Pilica do Zb. Sulejów. Alert pierwszego stopnia obowiązuje również do piątku, 6 sierpnia, do godziny 12, a prawdopodobieństwo wystąpienia wzrostu poziomu wód wynosi 80 procent. Miejscowo może dojść do zalań i podtopień.

Pochmurnej i deszczowej aury możemy spodziewać się przynajmniej do piątku. Na weekend synoptycy prognozują powrót słońca na południu kraju. W regionie temperatura może wynosić od 27 do 30 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany. Z kolei w niedzielę czeka nas naprzemiennie słońce z chmurami, lokalnymi opadami deszczu oraz burzami. Nadal jednak będzie bardzo ciepło. Termometry będą wskazywać od 24 do 28 stopni Celsjusza. Przejściowym burzom może towarzyszyć silny i porywisty wiatr.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO