Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Kolejne luzowanie obostrzeń. Galerie handlowe już otwarte

wtorek, 04 maja 2021 09:25 / Autor: Weronika Kępa
Kolejne luzowanie obostrzeń. Galerie handlowe już otwarte
Kolejne luzowanie obostrzeń. Galerie handlowe już otwarte
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od wtorku, 4 maja, mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą zrobić zakupy w galeriach handlowych, sklepach budowlanych oraz meblowych. Kolejny etap luzowania obostrzeń to również otwarte galerie sztuki i muzea, a także powrót do nauki stacjonarnej dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Wszystko w ścisłym reżimie sanitarnym.

– Dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki – mówił na kwietniowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

- Dają nam podstawy do ostrożnego optymizmu. Najgorsze, jeśli chodzi o zakażenia, jest zapewne za nami. To cały czas bardzo groźna choroba i wszystkie dane nieustannie analizujemy. Od tego, jaka będzie dynamika w tych kilku podstawowych kryteriach, uzależniamy dalszy harmonogram działań. Ostatnie dni pokazały, że idziemy teraz w lepszym kierunku – dodał.

Przypomnijmy, od 15 maja po bardzo długiej przerwie działalność wznowią restauracje i kawiarnie w ogródkach na świeżym powietrzu. W tym samym terminie do szkół powrócą dzieci z klas IV-VIII, z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych rozpoczną naukę w trybie hybrydowym. Będzie można również organizować imprezy okolicznościowe – wesela i komunie na zewnątrz z limitem 25 osób. Być może zdejmiemy też wtedy maseczki, ale tylko wtedy, jeśli wskaźnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców spadnie poniżej 15.

29 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie, a restauracje zaczną świadczyć usługi gastronomiczne wewnątrz lokali przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO