Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

MotoPiknik w Tokarni zapowiada się niesamowicie

czwartek, 05 sierpnia 2021 12:31 / Autor: Adrianna Linertowicz
MotoPiknik w Tokarni zapowiada się niesamowicie
MotoPiknik w Tokarni zapowiada się niesamowicie
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Prawdziwe klasyki dawnej motoryzacji pojawią się już w niedzielę, 15 sierpnia, na tradycyjnym MotoPikniku w Tokarni. Kilkuset właścicieli zabytkowych motocykli i unikatowych aut zaprezentuje się w skansenie. Zaplanowano również atrakcje z ich udziałem.

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Parku Etnograficznym w Tokarni będzie można podziwiać zabytkowe motocykle oraz samochody, głównie z czasów PRL, jednak nie tylko. Dodatkowo wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz świętokrzyskich smaków oraz rękodzieła, a także różne konkursy, zarówno dla uczestników wydarzenia, jak i dla publiczności. Do udziału zaproszeni są również posiadacze zabytkowych rowerów.

– Dla prezentacji tych wyjątkowych pojazdów zostanie wydzielony specjalny sektor. Tegoroczny MotoPiknik zapowiada się niesamowicie. Na scenie zagrają dla nas takie zespoły, jak Andrzej i Przyjaciele, Forsal, a także zespół ludowy Lechowiczanie. Specjalnym gościem wydarzenia będzie Dariusz Drążkiewicz, który objeżdża całą Polskę na motocyklu. Swój rajd zakończy w Parku Etnograficznym – mówi Beata Ryń, kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej. Jak dodaje, wydarzenie rozpocznie Msza Święta w plenerze oraz w kościółku z Rogowa.

– Odgłosy silników będą nam towarzyszyły przez całe wydarzenie. Wręczymy też nagrody dla najpiękniejszego auta oraz motocykla, ale otrzyma ją również pojazd, który przybędzie do nas z najdalszego zakątka Polski – zapowiada Beata Ryń.

– Zapraszamy także na spacery po parku, który o tej porze prezentuje się niesamowicie.  Pola uprawne, rozłożyste lasy, a także przepiękne nabrzeże Nidy, które wije się na tym terenie, z pewnością umilą atmosferę i będą się pięknie prezentować na fotografiach – dodaje.

Dla pojazdów, które swoją premierę miały przed 1990 rokiem, wjazd jest bezpłatny. Jak informuje kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej, do parku w Tokarni można ze sobą zabrać pupila, ponieważ miejsce jest przyjazne zwierzakom.

Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 11. Z Kielc do Parku Etnograficznego w Tokarni można dojechać linią autobusową T.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO