Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Nie żyje Zygmunt Miernik, były naczelnik miasta i gminy Suchedniów

niedziela, 17 stycznia 2021 16:54 / Autor: Adrianna Linertowicz
Nie żyje Zygmunt Miernik, były naczelnik miasta i gminy Suchedniów
Fot. naszsuchedniow.blogspot.com
Nie żyje Zygmunt Miernik, były naczelnik miasta i gminy Suchedniów
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nie żyje Zygmunt Miernik były naczelnik miasta i gminy Suchedniów, a także znany działacz społeczny. Zmarł 14 stycznia 2021 roku, w wieku 88 lat. 

O śmierci Zygmunta Miernika poinformował Szymon Piasta na witrynie Nasz Suchedniów. Zygmunt Jan Miernik urodził się 26 lipca 1932 roku w Suchedniowie, ukończył studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach. W latach 1975-1977 pełnił funkcję naczelnika miasta i gminy Suchedniów. W swoim życiu zawodowym pełnił wiele ważnych funkcji. Między innymi zajmował stanowiska prezesa zarządu w GS „Samopomoc Chłopska” w Bodzentynie (1978-1981), prezesa zarządu GS „Samopomoc Chłopska” w Bliżynie (1981-1983), prezesa zarządu w Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Suchedniowie (1988-1990).

Sprawował funkcję starszego ekonomisty w Zakładach Metalowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej, był również kierownikiem działu ekonomicznego w Fabryce Urządzeń Transportowych w Suchedniowie, kierownikiem w Biurze Zbytu Elementów Maszynowych „Elma” w Kielcach, kierownikiem w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych w Kielcach i dyrektorem Przyzakładowej Szkoły Zawodowej w Suchedniowie. Zajmował także stanowisko kierownika w Urzędzie Miasta w Kielcach. Od 1994 roku prowadził swoją działalność gospodarczą – był to znany sklep przy ulicy Powstańców. To także inicjator i pomysłodawca herbu Suchedniowa.

Do końca swoich dni czynnie angażował się w życie Suchedniowa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia o godzinie 12 w kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła w Suchedniowie.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO