Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Nowe pojazdy dla świętokrzyskich strażaków

czwartek, 17 czerwca 2021 17:29 / Autor: Magdalena Nowak
Nowe pojazdy dla świętokrzyskich strażaków
Nowe pojazdy dla świętokrzyskich strażaków
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

36 pojazdów za ponad 30 milionów złotych otrzymały jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu.

Trzydzieści wozów, za prawie 22 mln 200 tys. zł, trafiło do strażaków ochotników, a sześć samochodów, za kwotę ponad 8 mln 300 tys. zł, otrzymały jednostki PSP. Nowoczesny sprzęt przekazali oficjalnie wojewoda Zbigniew Koniusz oraz zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk.

– Nasze państwo codziennie zdaje egzamin z tego, że jest państwem odpowiedzialnym. Te samochody to przykład, że nawet w sytuacji, gdy walczymy z koranowirusem, państwo nie rezygnuje z tego, by zapewniać obywatelom bezpieczeństwo. Żaden sprzęt nie zastąpi jednak ludzi. Dziś zarówno PSP jak i OSP to struktury, które nie tylko zajmują się gaszeniem pożarów, ale także ratowaniem wszystkiego i to w każdych okolicznościach. Ten sprzęt jest to jedynie dopełnienie i ułatwienie działań – mówił Zbigniew Koniusz do strażaków, podczas uroczystości przed gmachem urzędu wojewódzkiego.

Jak podkreślił st. bryg. Krzysztof Ciosek, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP, przekazane samochody mają wysokie parametry użytkowe. – Będą one służyć polepszeniu bezpieczeństwa na terenie województwa świętokrzyskiego. Chodzi nie tylko o działania związane z gaszeniem pożarów, a np. wypadki drogowe czy różnego rodzaju zdarzenia wywołane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – powiedział komendant Ciosek.

Pieniądze na zakup aut pochodzą m.in. z budżetu państwa, środków samorządowych i własnych, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszy unijnych i programu modernizacji. Strażacy otrzymali także promesy na zakup nowych wozów oraz decyzje o włączeniu jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO