Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowy zarząd w Mesko już oficjalnie. Kim są szefowie skarżyskiej firmy?

poniedziałek, 02 sierpnia 2021 11:40 / Autor: Michał Łosiak
Nowy zarząd w Mesko już oficjalnie. Kim są szefowie skarżyskiej firmy?
Nowy zarząd w Mesko już oficjalnie. Kim są szefowie skarżyskiej firmy?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zwyczajne Walne Zgromadzenie rozpoczęło kadencje nowego zarządu skarżyskiego Mesko. Na czele świętokrzyskiego giganta zbrojeniowego stanęła Elżbieta Śreniawska, dotychczasowa szefowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza wybrała Elżbietę Śreniawską na funkcję prezesa 2 lipca. Przez miesiąc sprawowała swoją funkcję jako pełniąca obowiązki. Podobnie pozostali członkowie zarządu – Przemysław Kowalczuk i Marcin Ożóg.  

Kim są nowe władze Mesko?

Elżbieta Śreniawska – Prezes Zarządu - Absolwentka Wydziału Przemysłu na kierunku ekonomika i organizacja produkcji Akademia Ekonomiczna w Katowicach, wieloletni wykładowca akademicki z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej, analiz ekonomicznych, ekonomiki transportu oraz organizacji i zarządzania. Przez wiele lat swojej pracy zajmowała się głównie organizacją pracy i nadzorem nad pionem finansowo-ekonomicznym, przygotowywała i wprowadzała do realizacji programy restrukturyzacyjne, biznesplany dla spółek i innych podmiotów. Ostatnie 14 lat pracowała w MPK sp. z o.o. w Kielcach, od marca 2009 roku na stanowisku Prezesa Zarządu Dyrektora Naczelnego do chwili obecnej.

dr inż. Przemysław Kowalczuk – Członek Zarządu - Doświadczony menedżer, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia Executive MBA na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie / Apsley Business School of London. Od roku 2016 pełni funkcję Prezesa Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. przekształcając profil spółki z zakładu remontowego do nowoczesnego przedsiębiorstwa rozwijającego technologię rakietową. Jako z-ca Dyrektora Biura Systemów Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej w PIT-RADWAR współtworzył program „Tarcza Polski”. W latach 2002–2012, wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.

Marcin Ożóg – Członek Zarządu-Przedstawiciel Załogi w Zarządzie Spółki. Jest pracownikiem MESKO S.A. od 1999 roku ostatnio na stanowisku Zastępcy Dyrektora Dywizji Amunicji Małokalibrowej i Średniokalibrowej, wcześniej Kierownik Marketingu oraz Działu Strategii Spółki. Ukończył studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia na kierunku Technologia Chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Ponadto jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Psychologia Wpływu i Komunikacja Perswazyjna w Biznesie i Przywództwie. Ma zdany egzamin państwowy dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz kierowaniu projektami.

Źróło: mesko.com.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO