Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Plastik umiera

środa, 16 września 2020 10:11 / Autor: Wojciech Dudkowski
Plastik umiera
Plastik umiera
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Takie hasło reklamuje tegoroczną, 27 już edycję ogólnopolskiego "Sprzątania Świata". Organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia.

- W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. - piszą organizatorzy akcji.

Wszystkie grupy oraz szkoły, mające zamiar wziąć udział w akcji, mogą zarejestrować się na stronie  https://naszaziemia.pl/ssp2020/. Wyniki ich akcji zostaną wpisane na oficjalną listę. Otrzymają również certyfikat uczestnictwa w akcji. Organizatorzy zachęcają również do dzielenia się zdjęciami z akcji w internecie i oznaczania ich hashtagiem #SSP2020.

Do ubiegłorocznej edycji zgłosiły się 1394 grupy, a ponad 6 tysięcy osób zadeklarowało swoje uczestnictwo za pośrednictwem facebooka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO