Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pobiegną dla Igora. Na początku października wielkie wydarzenie na rzecz chłopca

czwartek, 15 września 2022 18:04 / Autor: Radio eM
Pobiegną dla Igora. Na początku października wielkie wydarzenie na rzecz chłopca
Pobiegną dla Igora. Na początku października wielkie wydarzenie na rzecz chłopca
Radio eM
Radio eM

Dla Igora Janowskiego z Jędrzejowa pobiegną uczestnicy specjalnego biegu, który już w sobotę (1 października) odbędzie się w Mieronicach. Każdy z nas może pomóc zmagającemu się z chorobą chłopcu.

Igor urodził się ze złożoną wadą serca. Przeszedł wieloetapowe operacje kardiochirurgiczne. Gdy wada została naprawiona, pojawiła się nowa choroba – plastyczne zapalenie oskrzeli, czyli rzadka choroba upośledzająca drożność dróg oddechowych. Schorzenie to zagraża życiu chłopca, który ma nieustannie duszący kaszel, przewlekły stan podgorączkowy i uporczywie odkrztusza wydzielinę. Najmniejsza infekcja wymaga wspierania tlenowego. Nowatorskie badania w Stanach Zjednoczonych pozwoliły opracować metodę, która wyleczy Igorka. Potrzebna jest operacja w Filadelfii, której koszt opiewa na ponad milion złotych.

– Żyjemy w nieustannym strachu o zdrowie i przyszłość swojego dziecka. Z drugiej strony spotykamy się z ogromnym wsparciem, mobilizacją i troską najbliższych oraz osób zupełnie nam obcych. Potrzebujemy pomocy i z całego serca o nią prosimy. Każde zaangażowanie, wpłata, wsparcie są na wagę życia naszego syna – tłumaczy Ilona Janowska, mama Igora. Dotychczas zebrano 400 tysięcy złotych. W dalszym ciągu brakuje  ponad pół miliona.

W sobotę, 1 października w Mieronicach w gminie Małogoszcz odbędzie się specjalny bieg charytatywny dla Igora.

– Trasa liczyć będzie pięć kilometrów. Wśród uczestników biegu będą rozlosowane nagrody. Przy mecie biegu odbędą się ciekawe licytacje na rzecz Igora, między innymi koszulek z autografami piłkarzy Korony Kielce, Jagielloni Białystok i reprezentantów Polski, m.in. Radosława Majewskiego, Michała Pazdana, Sławomira Peszki – informuje Justyna Helicka, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Mieronic, organizatora wydarzenia. Po to, aby zapisać się na bieg należy odwiedzić stronę internetową: www.dlaigora.pl Wydarzeniu towarzyszył będzie piknik z wieloma atrakcjami i zbiórką pieniędzy.

1

2

– Na ostatnich metrach na igrzyskach w Brazylii przez chwilę nie wiedziałem jak złapać oddech. Wyobraźmy sobie co czuje Igorek? Jego organizm porównywalne przeciążenie odczuwa codziennie. Wspólnie uda nam się pokonać chorobę i za jakiś czas to Igor pobiegnie z nami w biegu dla innych dzieci oraz będzie mógł grać z kolegami w piłkę, o czym marzy od dziecka. Uda się tylko z Waszą pomocą. Bardzo prosimy o wsparcie Igorka – mówi Tomasz Gawroński, wicemistrz olimpijski w maratonie.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/waleczny-igor

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO