Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pomoc dla rodaków z Wileńszczyzny

poniedziałek, 05 grudnia 2022 12:46 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Pomoc dla rodaków z Wileńszczyzny
Pomoc dla rodaków z Wileńszczyzny
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Kilkadziesiąt polskich rodzin mieszkających na Wileńszczyźnie otrzyma paczki żywnościowe. Zbiórkę pod hasłem „ Paczka dla Rodaka” zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Kielcach włączyło się w akcję pomocową. Tym razem wsparcie otrzymają potrzebujący mieszkający na Litwie. –  Zebraliśmy głównie żywność długoterminową, taką jak olej, kaszę, makaron, słoiczki z przecierami dla dzieci. W paczkach znajdują się także artykuły chemiczne, takie jak pieluchy czy środki czystości – wylicza Mirosław Gębski starosta kielecki.

Pomoc skierowana jest do ubogich, osób starszych i samotnych oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej. – Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a więc szczególny czas dla nas wszystkich. Liczymy, że dzięki temu wsparciu, dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie ten okres będzie spokojniejszy i jeszcze piękniejszy- uzupełnia starosta.

Jak podkreślają organizatorzy, akcja, poza samym wsparciem potrzebujących, jest też formą podziękowania dla Rodaków mieszkających na Litwie za upowszechnianie mowy polskiej, historii oraz pielęgnowanie tradycji narodowego dziedzictwa.

Oprócz pracowników urzędu, w zbiórkę  zaangażowały się m.in. Powiatowe Centrum Usług Medycznych, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach, Szpital Powiatowy w Chmielniku, Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach i Łopusznie.  

Wśród darczyńców znaleźli się także członkowie Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego, którzy zaangażowali również m.in. członków Rady Seniorów z gminy Masłów. Z darami przyjechali również Urząd Gminy w Zagnańsku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku, Uniwersytety Trzeciego Wieku z Chęcin i Łagowa, Kluby Seniora z Morawicy, Piekoszowa i Nowej Słupi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO