Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Powiat kielecki zakupi pulsoksymetry

piątek, 07 maja 2021 15:25 / Autor: Magdalena Nowak
Powiat kielecki zakupi pulsoksymetry
Powiat kielecki zakupi pulsoksymetry
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

450 urządzeń mierzących poziom natlenienia krwi kupi powiat kielecki w ramach przeciwdziałania i zwalczania epidemii SARS-CoV-2. Urządzenia trafią m.in. do ośrodków zdrowia i do Ochotniczych Straży Pożarnych.

- To nasze kolejne działanie w walce z koronawirusem. Po środkach i materiałach ochrony osobistej, które przekazaliśmy 19 gminom z terenu powiatu kieleckiego, planujemy udzielić samorządom dalszego wsparcia. Tym razem przekażemy pulsoksymetry. Urządzenia tafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne: do ośrodków zdrowia czy jednostek ochotniczych straży pożarnych - mówi starosta kielecki Mirosław Gębski.

Pulsoksymetry napalcowe służą do bezinwazyjnego monitorowania procentowego nasycenia krwi tlenem. Ze względu na prosty mechanizm działania oraz szybki odczyt ten sprzęt medyczny może być stosowany w warunkach domowych. W dobie epidemii koronawirusa regularne pomiary pulsoksymetrem umożliwiają szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i odpowiednią reakcję osób z potwierdzonym zakażeniem wirusem Sars-Cov-2.

Urządzenia zostaną kupione w ramach projektu „Powiat Kielecki w walce z SARS-CoV-2 - działania zmierzające do przeciwdziałania i zwalczania epidemii”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Na to zadanie zostało pozyskane w 2020 roku kilkumilionowe unijne dofinansowanie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO