Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników nagrodzeni

piątek, 18 czerwca 2021 13:41 / Autor: Wojciech Dudkowski
Pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników nagrodzeni
Pracodawcy zatrudniający młodocianych pracowników nagrodzeni
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Firmy zatrudniające młodocianych  pracodawców zostały dziś wyróżnione w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy.  Laureaci otrzymali także vouchery o wartości 1000 zł na kampanię reklamową, prowadzoną w Radiu eM Kielce.

Wyróżnienia podczas dzisiejszej uroczystości wręczali:  Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego - Ambasador Konkursu, Magdalena Fogiel-Litwinek Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach, Aleksandra Marcinkowska - dyrektor WUP w Kielcach - (Partner Konkursu),  Miłosz Pamuła - wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach (Partner Wydarzenia) oraz Arkadiusz Ślipikowski, radny miasta Kielce

Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach: pracodawca zatrudniający do 6 i powyżej 6 młodocianych pracowników. Laureatami zostali: Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Danuta Banaczek ze Skarżyska Kamiennej oraz Auto Adamczak z Cedzyny.

- Większość młodzieży jest chętna i otwarta, nie jest to taka sama młodzież, jak kiedyś. Nie ma już tej bariery w zadawaniu pytań czy w nauce. Jesteśmy też niezmiernie dumni, że dwie dziewczyny, kształcące się w zawodzie lakiernik pojazdowy wybrały właśnie nas. Było to też wyzwanie logistyczne, należało przygotować szatnie oraz toalety. Jednak było warto, ponieważ są to wyróżniające się dziewczyny – mówi Ewa Adamczak z firmy Auto Adamczak.

- Prowadzimy hotel i restaurację „Promień”, gdzie współpracujemy z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Młodzi ludzie szkolą się u nas w zawodzie kucharza. Cieszę się, że znaleźliśmy się dziś w tak szacownym gronie, że robimy coś dla młodzieży, która potrzebuje czasem poprowadzenia. Warto też dodać, że po nauce zawodu zdaje egzaminy czeladnicze – mówi Danuta Banaczek.

Konkurs „Świętokrzyski Pracodawca Przyjazny Pracodawcom Młodocianym” odbył się w tym roku po raz pierwszy. Organizatorzy zapewniają jednak, że będą kolejne edycje:

- W Ochotniczych Hufcach Pracy pracujemy zarówno z młodzieżą, jak i z przedsiębiorcami. Żeby docenić najlepszych z nich, którzy ze szczególną atencją podchodzą do swoich młodocianych pracowników, otrzymali oni dziś wyróżnienia. Zależy nam na tym, żeby młodzież zostawała w województwie świętokrzyskim, a jeżeli będzie mieć tutaj dobre miejsca pracy, to u nas zostanie. Dziś pracodawcy bardzo nam dziękowali, dlatego że nikt do tej pory ich nie wyróżniał. A takie wyróżnienie to również promocja dla firmy – mówi Magdalena Fogiel-Litwinek, Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO