Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przypieczętowanie zmian w Mesko już niedługo. Związki odwołały strajk

wtorek, 27 lipca 2021 12:19 / Autor: Michał Łosiak
Przypieczętowanie zmian w Mesko już niedługo. Związki odwołały strajk
Przypieczętowanie zmian w Mesko już niedługo. Związki odwołały strajk
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak dowiedziało się Radio eM Kielce, już 29 lipca odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie skarżyskiego MESKO, po którym swoją pracę oficjalnie rozpocznie nowy zarząd z Elżbietą Śreniawską na czele. Z dotychczasowych działań nowych władz zadowolone są związki zawodowe, które odwołały strajk.

Przypomnijmy, że od 10 marca w Mesko trwał strajk włoski. Załoga pracowała, ale drobiazgowo przestrzegała przepisów prawa pracy i BHP. 2 lipca pełniącą obowiązki prezesa Mesko została Elżbieta Śreniawska, dotychczasowa prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Prezesem skarżyskiego giganta zbrojeniowego ma zostać po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu spółki.

To ma odbyć się 29 lipca. Po nim cały nowy zarząd Mesko ma rozpocząć normalną pracę. Z dotychczasowych jego działań zadowolone są związki zawodowe.

– Widzą to co się dzieje w zarządzie i Polskiej Grupie Zbrojeniowej rozwiązaliśmy komitet protestacyjnych, odwołaliśmy strajk włoski i akcję protestacyjną. Czekamy jednak na konkretny harmonogram działań. Przyglądamy się i obserwujemy. Wszystkim nam zależy, aby firma odzyskała dawny blask – tłumaczy Stanisław Głowacki, szef zakładowej „Solidarności”.

Tag: Mesko zmiany
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO