Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rewitalizacja Mirca. Gmina wypięknieje

piątek, 20 maja 2022 16:20 / Autor: Michał Łosiak
Rewitalizacja Mirca. Gmina wypięknieje
Fot. FB/Krzysztof Lipiec
Rewitalizacja Mirca. Gmina wypięknieje
Fot. FB/Krzysztof Lipiec
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa rewitalizacja gminy Mirzec. W ramach tej inwestycji miejscowość zmieni się nie do poznania. Projekt realizowany jest m.in. ze wsparcia Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Dzięki rewitalizacji w gminie Mirzec powstanie zbiornik wodny o powierzchni hektara ze stawem kąpielowym, częścią rekreacyjną dla mieszkańców z placem zabaw, tyrolką, skateparkiem i specjalną wiatą. Swój punkt obsługi znajdą rowerzyści, a przy przedszkolu wybudowana zostanie sala widowiskowa. Mieszkańcy będą cieszyli się również z budynku kawiarnian-edukacyjnego, szaletu publicznego, czy alejek spacerowych. Odnowiona zostanie remiza OSP, a także otoczenie wokół pomnika Ofiar II Wojny Światowej.

– Okazuje się, że można było stworzyć dobry projekt. Gmina Mirzec to lider w pozyskiwaniu pieniędzy zewnętrznych w regionie. W ostatnim czasie było to 33 miliony złotych, szczególnie z rządowych programów. Nigdy nie zdarzyło się tak, aby jakikolwiek pomysł nie uzyskał wsparcia. To wzór jednostki samorządowej. Bardzo się cieszę, że inwestycje idą w takim tempie – mówił poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Rewitalizacja będzie kosztowała około 23 miliony złotych. Prawie 13 milionów będzie pochodziło z programu „Polski Ład”, a ponad cztery miliony z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dwa miliony złotych zasiliło budżet inwestycji w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO