Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

ŚCO zaprasza na profilaktykę bez barier

poniedziałek, 16 sierpnia 2021 14:53 / Autor: Magdalena Nowak
ŚCO zaprasza na profilaktykę bez barier
Fot. ŚCO
ŚCO zaprasza na profilaktykę bez barier
Fot. ŚCO
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii pomaga pacjentkom poruszającym się na wózkach inwalidzkich w dotarciu na badania mammograficzne i cytologiczne w ramach realizowanych programów profilaktycznych. Zapotrzebowanie na bezpłatny transport osoby niepełnosprawnej na badania wystarczy zgłosić telefonicznie.

Niepełnosprawność ruchowa nie jest przeszkodą w dostępie do badań profilaktycznych. Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach dysponuje samochodem przystosowanym do przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Kilka dni temu z takiej możliwości skorzystała  jeżdżąca na wózku inwalidzkim mieszkanka Kielc, która zarejestrowała się telefonicznie na profilaktyczną mammografię. Cała operacja przebiegła bardzo sprawnie: o ustalonej godzinie wyposażony w windę bus ŚCO czekał przed domem pacjentki, pracownicy Zakładu Profilaktyki Onkologicznej pomogli jej w bezpiecznym wejściu do samochodu i dotarciu do ŚCO, a po badaniach odwieźli do domu.

Bezpłatny transport na badania profilaktyczne jest przeznaczony dla mieszkanek województwa świętokrzyskiego, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się ze względu na niepełnosprawność i chcą wykonać profilaktyczną cytologię bądź mammografię.

Z profilaktycznej cytologii  zgodnie z programem profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać kobiety w wieku 25-59 lat. Badanie należy wykonywać  co 3 lata.  Podczas jednej wizyty w ŚCO pacjentka ma wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i cytologię na podłożu płynnym (LBC), co gwarantuje dokładniejszą diagnostykę. Rejestracja na badania i zamawianie bezpłatnego transportu do ŚCO dla osób z niepełnosprawnościami pod nr telefonu: 609 99 00 33;

Z profilaktycznej mammografii – zgodnie z programem profilaktyki raka piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat. Badanie należy  wykonywać co 2 lata. Rejestracja na badania i zamawianie bezpłatnego transportu do ŚCO dla osób z niepełnosprawnościami pod nr telefonu: 607 77 88 88.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO