Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Seniorka straciła… ponad 200 tysięcy złotych. Oszukano ją dwukrotnie

wtorek, 27 września 2022 15:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Seniorka straciła… ponad 200 tysięcy złotych. Oszukano ją dwukrotnie
Seniorka straciła… ponad 200 tysięcy złotych. Oszukano ją dwukrotnie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nie raz, a dwukrotnie oszukana została 67-letnia mieszkanka Starachowic. Kobieta, która chciała zarobić na kryptowalutach straciła łącznie około 230 tysięcy złotych.

O całym zdarzeniu mundurowi zostali zawiadomieni wczoraj (26 września), ale historia zaczęła się znacznie wcześniej. W 2019 roku, 67-letnia kobieta znalazła w Internecie ofertę dotyczącą kryptowalut. Wpłaciła wtedy na wskazane konto 30 tysięcy złotych i pieniądze niemal w całości przepadły.

- Po tej wiadomości mieszkanka Starachowic nie była już zainteresowana dalszą współpracą i inwestowaniem. Po upływie trzech lat, na przełomie sierpnia i września tego roku, do 67-latki zadzwoniła kobieta, która przekazała, że zainwestowane w przeszłości pieniądze „zarobiły" – mówi Paulina Kalandyk z KPP w Starachowicach.

Zysk miał wynieść 20 tysięcy dolarów. 67-latka postąpiła zgodnie ze wskazówkami „konsultantów” -  zainstalowała aplikacje dające oszustom pełny dostęp do swojej bankowości internetowej. Szybko okazało się, że kobieta straciła wszystkie dostępne na koncie pieniądze, oszuści zaciągnęli też kilka pożyczek. Straty wyniosły prawie 200 tysięcy złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO