Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Skorzystaj z bezpłatnych badań profilkatycznych. Aktualna trasa cytomammobusa

wtorek, 15 czerwca 2021 09:41 / Autor: Magdalena Nowak
Skorzystaj z bezpłatnych badań profilkatycznych. Aktualna trasa cytomammobusa
Skorzystaj z bezpłatnych badań profilkatycznych. Aktualna trasa cytomammobusa
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w najbliższych dniach zatrzyma się w Łagowie, Baćkowicach i Sadowiu. ŚCO zaprasza mieszkanki tych gmin do korzystania z bezpłatnej mammografii i cytologii w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO.

Pomimo pandemii mieszkanki województwa świętokrzyskiego mogą bez  przeszkód korzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej. Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii cały czas podróżuje po świętokrzyskich gminach. Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego na zasadach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Aktualna trasa cytomammobusa

15 – 16 czerwca – Łagów, przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej,

17 – 18 czerwca – Baćkowie, przy Urzędzie Gminy,

21 czerwca – Sadowie, przy Urzędzie Gminy

Na badanie konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO