Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Sprzęt ze Szpitala Tymczasowego rozdysponowany. Gdzie trafiło go najwięcej?

czwartek, 29 lipca 2021 15:50 / Autor: Magdalena Nowak
Sprzęt ze Szpitala Tymczasowego rozdysponowany. Gdzie trafiło go najwięcej?
Sprzęt ze Szpitala Tymczasowego rozdysponowany. Gdzie trafiło go najwięcej?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Sprzęt ze Szpitala Tymczasowego w Targach Kielce został rozdysponowany między placówki medyczne w województwie świętokrzyskim. Wartość urządzeń i wyposażenia lecznicy zorganizowanej w Targach Kielce to blisko 18 milionów złotych; jedna trzecia sprzętu trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

– Przekazanie go to drugie życie Szpitala Tymczasowego. Wszystko zostało zdemontowane, żaden element nie zmarnował się. Najwięcej sprzętu, na kwotę ponad 6 milionów złotych, trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który był szpitalem patronackim dla lecznicy na targach – mówi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

– Otrzymaliśmy defibrylator, łóżka, aparat do pomiarów krytycznych, ale też elementy oświetlenia i bardzo dużo drobnego sprzętu. Łącznie na liście znalazło się około 60 pozycji o wartości 1 mln 200 tys. zł. Przedmioty już zostały rozdysponowane na oddziałach i będą służyły dalej – mówił Grzegorz Kaleta, dyrektor szpitala w Starachowicach.

Placówka w Busku-Zdroju otrzymała sprzęt o wartości 1 mln 400 tys. zł. – Jednym z istotniejszych urządzeń  które dostaliśmy jest przyłóżkowy, mobilny aparat rentgenowski. Oddziały zakaźny i gruźlicy i chorób płuc w naszym szpitalu zlokalizowane są w odrębnych budynkach, niepołączonych z bryłą główną, dlatego do tej pory musieliśmy przewozić pacjentów na badania, teraz się to zmieni. Dostaliśmy również m.in.  defibrylatory, respiratory, pompy infuzyjne, łóżka oraz szafki przyłóżkowe – wymienia Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy w Busku-Zdroju.

Szpital tymczasowy nie powstanie ponownie w Targach Kielce. Bardzo mocno brana jest pod uwagę rozbudowa szpitala w Starachowicach oraz stworzenie ewentualnego szpitala na bazie sanatoriów w Busku-Zdroju.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO