Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Strażacy jadą na rowerach, by pomóc Ukraińcom

czwartek, 23 czerwca 2022 14:23 / Autor: Aleksandra Rękas
Strażacy jadą na rowerach, by pomóc Ukraińcom
fot. bryg. Daniel Mucha, KW PSP Wrocław
Strażacy jadą na rowerach, by pomóc Ukraińcom
fot. bryg. Daniel Mucha, KW PSP Wrocław
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziś z Wrocławia wystartował Charytatywny Ultramaraton Kolarski 500 km + dla Ukrainy. By pomóc poszkodowanym wojną strażacy nie oszczędzają nóg. Podczas akcji zbierają żywność i niezbędne artykuły, które trafią na Ukrainę.

W tegorocznej edycji maratonu strażacy pobiją wszelkie rekordy. Trasa, którą pokonają także kolarze z Ukrainy, będzie liczyła ponad 750 kilometrów i przebiegnie przez osiem województw, w tym świętokrzyskie.

– Strażacy dotrą dzisiaj do Krakowa, gdzie spędzą noc. Jutro, przed godziną 15, pojawią się w komendzie w Sandomierzu. Na trasie przejazdu kolarzy można przekazywać dary dla Ukraińców – informuje st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

W naszym regionie, strażacy będą mieli przystanek także w Nowym Korczynie – gdzie pojawią się jutro o 10.30 i Osieku, do którego dotrą o 12.40. Dary będą zbierane do samochodu, który jedzie godzinę przed kolarzami. Oprócz żywności z długim terminem ważności, może być to chemia domowa i artykuły medyczne opatrunkowe.

Każdy, kto chce włączyć się w akcję proszony jest o wcześniejsze przygotowanie paczek oraz skontaktowanie się z mł. bryg. Łukaszem Trockim (tel. 509 560 499).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO