Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Strażacy otrzymali nowoczesny sprzęt

wtorek, 23 lutego 2021 11:12 / Autor: Beata Kwieczko
Strażacy otrzymali nowoczesny sprzęt
Fot. ŚUW
Strażacy otrzymali nowoczesny sprzęt
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ochotnicze Straże Pożarne w Gałkowicach w powiecie sandomierskim oraz w Lipie w powiecie koneckim otrzymały nowoczesny sprzęt służący do wczesnego ostrzegania o zagrożeniach. Urządzenia przekazał druhom wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Sprzęt to element Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności. Jest przeznaczony do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych w ramach działania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz do powiadamiania osób funkcyjnych za pomocą telefonów komórkowych.

– Urządzenia, które dziś przekazujemy to system powiadamiania i przywołania. Jest to o tyle istotne, że pozwala on elektronicznie uruchomić syreny alarmowe w danej jednostce oraz zawiadomić wybrane osoby funkcyjne o zaczynającej się akcji, skracając czas reakcji na zaistniałą sytuację – mówi wojewoda Zbigniew Koniusz.

Jednostki OSP, które otrzymały urządzenia, aktywnie uczestniczą zarówno w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jak i w działaniach związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych oraz innych sytuacjach kryzysowych.

Sprzęt dla strażaków został kupiony przez urząd wojewódzki. Jedna stacja kosztuje około sześć tysięcy złotych.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO