Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyscy policjanci oddali krew

poniedziałek, 05 grudnia 2022 14:48 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Świętokrzyscy policjanci oddali krew
Fot. Iwona Gajewska - Wrona
Świętokrzyscy policjanci oddali krew
Fot. Iwona Gajewska - Wrona
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Świętokrzyscy policjanci po raz kolejny oddali krew. Akcja pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” zorganizowana została na placu apelowym oddziałów prewencji policji przy ulicy Kusocińskiego  w Kielcach.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach bardzo często apeluje o oddawanie krwi. Na te prośby zawsze reagują świętokrzyscy policjanci.  

- My, jako jedni z pierwszych  docieramy na miejsca zdarzeń i widzimy ludzkie tragedie na drogach. Bardzo dobrze wiemy, że krew to dar życia, którym trzeba się dzielić -  podkreśla mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W zbiórce wziął udział m.in.  mł. asp. Rafał Maziejuk z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Jak się okazuje, nie po raz pierwszy.  

- Krew to lek, którego nie da się niczym zastąpić. Od dawna staram się tę krew oddawać regularnie.  Być może dzięki temu będę mógł uratować komuś życie - mówił policjant.

Podczas akcji funkcjonariusze nie tylko oddawali krew, ale także rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Chcą w ten sposób pomóc czteromiesięcznej Oli - córce kieleckiej policjantki i informatyka, który na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

 - Niestety u Oli zdiagnozowano ciężki złożony niedobór odporności. Obecnie dziewczynka wraz z mamą mieszka w sterylnej sali w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu, ponieważ nawet najmniejsza infekcja jest dla niej bardzo niebezpieczna. Jedyną nadzieją jest przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych- wyjaśnia Małgorzata Perkowska-Kiepas.

Zapisani do bazy funkcjonariusze liczą, że znajdzie się  wśród nich bliźniak genetyczny dziewczynki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO