Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Świętokrzyski policjant przejechał rowerem z Gdańska do Zakopanego. Dla chorego znajomego

piątek, 11 czerwca 2021 15:59 / Autor: Aleksandra Rękas
Świętokrzyski policjant przejechał rowerem z Gdańska do Zakopanego. Dla chorego znajomego
Facebook
Świętokrzyski policjant przejechał rowerem z Gdańska do Zakopanego. Dla chorego znajomego
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Aspirant Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podjął się niebywałego wyzwania – w cztery dni pokonał na rowerze ponad 700 kilometrów. Wszystko po to, by wspomóc zbiórkę Tadeusza Mazura z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Niełatwą podróż policjant rozpoczął siódmego czerwca. Wyruszył z Gdańska do Ciechocinka i było to pierwszy etap kilkudniowej przejażdżki rowerowej.

„Nocleg u cioci Hanusi, a jutro pobudka o 5 i kierunek Gdańsk. Po godzinie 9 zaczynam pierwszy etap Gdańsk-Ciechocinek. Serdecznie dziękuję za wiadomości i wsparcie” – pisał aspirant Majchrzak na swoim portalu społecznościowym.

„Mam nadzieję, że jutro humor też będzie mi dopisywał. I że nie złapię żadnej kontuzji. Dziś jeszcze 120 kilometrów przede mną”, mówił w swojej relacji w sieci.

Rowerowa podróż zakończyła się wczoraj (dziesiątego czerwca) w Zakopanem. Nie zakończyła się jednak zbiórka na rower ręczny dla Tadeusza Mazura, który uległ wypadkowi w pracy 30 lat temu.

„Tadeusz to wspaniały gość. Od 30 lat jeździ na wózku inwalidzkim i nie poddaje się. Zbieramy na rower sportowy, gdyż jego marzeniem jest ruszyć na takim sprzęcie w Polskę, by pokazać, że da się pomimo przeciwności los” – apelował policjant.

Pan Tadeusz złamał kręgosłup w skutek tragicznego wypadku w pracy. Mimo tego, stara się żyć aktywnie, pokonując słabości i dodając energii innym. By móc realizować swoje sportowe pasje, zbiera na rower ręczny, dzięki któremu będzie mógł przejechać Polskę wzdłuż.

Zbiórka na rzecz Tadeusza Mazura prowadzona jest na portalu Siepomaga.pl, pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/tadeusz-mazur?fbclid=IwAR0BgqrbzIzlwjMh3_66uoBnlG_gYSG2FU0CeGbUwElDW2ZxdhCST3Zi2IA

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO