Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Podzamczu nadal wykonamy bezpłatny test na obecność koronawirusa

czwartek, 26 sierpnia 2021 10:37 / Autor: Magdalena Nowak
W Podzamczu nadal wykonamy bezpłatny test na obecność koronawirusa
W Podzamczu nadal wykonamy bezpłatny test na obecność koronawirusa
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył dodatkowe 212 tysięcy złotych z funduszy unijnych na projekt „Stop wirusowi. Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”. Ta kwota pozwoli Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu na kontynuowanie wykonywania bezpłatnych testów dla mieszkańców województwa.

Z testów PCR na obecność koronawirusa mogą skorzystać  za darmo mieszkańcy Świętokrzyskiego. Wymazy pobierane są pod namiotem na parkingu RCNT w dni powszednie, od 8 do 11. Nie wymagają one rejestracji, obowiązuje system kolejkowy.

Bez kolejki testy PCR wykonamy płatnie. To oferta dla osób, które chcą uniknąć czekania, osób spoza województwa świętokrzyskiego lub obcokrajowców. Koszt testu to 320 złotych.

Wysoką jakość wykonywanych testów molekularnych w RCNT potwierdza prestiżowy certyfikat Quality Control for Molecular Diagnostics, którym poszczycić może się niewiele jednostek badawczych w Polsce.

Quality Control for Molecular Diagnostics to wywodzące się z Wielkiej Brytanii stowarzyszenie zrzeszające laboratoria prowadzące badania molekularne w kierunku wykrywania chorób zakaźnych.  Współpracuje ono z około dwoma tysiącami jednostek badawczych z ponad stu krajów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO