Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Większa pensja dla marszałka województwa. Spór w Sejmiku

poniedziałek, 22 listopada 2021 15:25 / Autor: Michał Łosiak
Większa pensja dla marszałka województwa. Spór w Sejmiku
Fot. Piotr Wójcik
Większa pensja dla marszałka województwa. Spór w Sejmiku
Fot. Piotr Wójcik
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Prawie 22 tysiące złotych brutto miesięcznie będzie zarabiał marszałek województwa Andrzej Bętkowski. Taką wysokość jego wynagrodzenia ustalili radni regionalnego Sejmiku.

Sejmik musiał zdecydować o zarobkach marszałka ze względu na nowelizację ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zgodnie z nowymi przepisami stojący na czele Zarządu Województwa nie może zarabiać mniej niż 15 464,80 zł, ale także więcej niż 20 041,50 zł.

Radni przegłosowali, że teraz marszałek Andrzej Bętkowski będzie zarabiał, łącznie z dodatkiem stażowym, 21 380 zł.

– Idziecie państwo po maksimum. Jestem za tym, żeby podwyższyć wynagrodzenie marszałka, ale nie wiem, czy w takim województwie jak nasze powinno się wychodzić z propozycją najwyższej możliwej kwoty. W wielu rankingach jesteśmy ostatni i mamy permanentne problemy, więc nie wiem, czy ta decyzja jest racjonalna – mówił Arkadiusz Bąk, radny z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Ta kwota nie jest maksymalna. Mówienie dzisiaj o tym, że marszałek chce sobie dać wyższe wynagrodzenie niż dostają inni nie jest prawdą i warto spojrzeć na twarde dane. Wówczas zapytajcie państwo, czy na tym tle tak bardzo „wypasione” jest to co proponujemy dla marszałka – tłumaczył Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i autor projektu uchwały.

Przypomnijmy, że do tej pory marszałek zarabiał około 11,5 tysiąca złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO