Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani

poniedziałek, 13 lipca 2020 10:59 / Autor: Weronika Kępa
Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani
Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości poszukiwani
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Trwa rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości - jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Na terenie całego kraju potrzeba łącznie ponad dwanaście tysięcy osób. Wolontariuszy brakuje również w województwie świętokrzyskim.

W tym roku Akademia Przyszłości odbędzie się po raz osiemnasty, a Szlachetna Paczka już po raz dwudziesty. Każda edycja przyciąga tysiące wolontariuszy, którzy chcą mieć realny wpływ na zmianę życia rodzin, czy dzieci w swojej okolicy.

- Poszukujemy wolontariuszy oraz liderów z terenu województwa świętokrzyskiego. Zachęcamy do zgłoszeń wszystkich, którzy chcieliby nieść realną pomoc innym: seniorom, dzieciom, osobom samotnym oraz chorym, czy biednym - mówi Konrad Jóźwik, asystent do spraw promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

- Najwięcej pracy mamy w okresie świąt Bożego Narodzenia. Do tego czasu musimy się solidnie przygotować. Jednak nasze wsparcie na tym się nie kończy, działamy przez cały rok - dodaje.

Wolontariat w Paczce czy Akademii to coś więcej niż pomaganie innym. Tak twierdzą ci, którzy już wiedzą, jak ogromną wartość stanowi uczestnictwo w jednym z tych programów społecznych.

Tylko w zeszłym roku, dzięki ich pracy, wsparcie otrzymało blisko piętnaście tysięcy rodzin z całego kraju, a łączna wartość przekazanych paczek sięgnęła niemal 46 milionów złotych. W ten sposób potrzebujące rodziny mogły przekonać się, że są dla kogoś ważne, że zasługują na zmianę życia na lepsze.

Z kolei w roku szkolnym 2019/20 Akademię Przyszłości ukończyło ponad dwa tysiące dzieci. Każdy mały student spotykał się indywidualnie z wolontariuszem, by odkrywać swoje mocne strony, pokonywać trudności w nauce i przede wszystkim budować wiarę w siebie i własne możliwości.

Aby dołączyć do grona wolontariuszy i stać się częścią niesamowitych historii, wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, spotkać się z lokalnym koordynatorem, a następnie przejść szkolenie wdrożeniowe online. Rekrutacja potrwa do września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO