Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego dla Ukraińców

środa, 01 lutego 2023 16:13 / Autor: Radio eM
Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego dla Ukraińców
Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego dla Ukraińców
Radio eM
Radio eM

Od dziś (1 lutego) ruszył nabór wniosków do dwóch konkursów, których celem jest pomoc obywatelom Ukrainy. Dzięki programom „Mieszkanie socjalne dla uchodźców” oraz „Wyposażenie uczniów/uchodźców w sprzęt komputerowy” na wsparcie przekazanych  zostanie łącznie około 17 milionów złotych.

Pierwszy z nich skierowany jest do instytucji samorządu terytorialnego, stowarzyszeń i fundacji oraz instytucji, które świadczą usługi społeczne. Pieniądze są przeznaczone na wyposażenie (meble, sprzęt AGD), przebudowę, modernizację oraz remont zdegradowanych budynków, tak aby dostosować ich na mieszkania socjalne dla obywateli Ukrainy. W uzasadnionych przypadkach, dopuszczony jest zakup nowych lokali z przeznaczeniem zamieszkania przez naszych wschodnich sąsiadów. Pula funduszy to ponad 11 milinów złotych. Minimalna wartość dofinansowania nie może być niższa niż 100 tysięcy złotych.

Drugi z programów dotyczy pomocy dla organów prowadzących szkoły oraz jednostek samorządu terytorialnego. Placówki oświaty mogą starać się o wsparcie, jeśli udokumentują obecność co najmniej pięciorga ukraińskich uczniów w danej szkole. Na pomoc przeznaczono ponad sześć milionów złotych, wnioski można składać od 1 do 16 lutego.

Po zakończeniu działań wojennych, beneficjenci obu konkursów będą zobowiązani do przeznaczenia komputerów i mieszkań na potrzeby społeczne.

Szczegółowe informacje: www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Autorzy: Piotr Okła, Igor Stępień

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO