Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wstąp do nowego rodzaju służby. Atrakcyjne wynagrodzenie już od pierwszych dni szkolenia

czwartek, 19 maja 2022 11:32 / Autor: Michał Łosiak
Wstąp do nowego rodzaju służby. Atrakcyjne wynagrodzenie już od pierwszych dni szkolenia
Wstąp do nowego rodzaju służby. Atrakcyjne wynagrodzenie już od pierwszych dni szkolenia
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 21 maja w Starachowicach i Sandomierzu odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej”. Ochotnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniu i liczyć na ponad 4500 złotych wynagrodzenia miesięcznie.

Nowa służba powstała w związku z wejściem w życie ustawy o obronie ojczyzny. Wydarzenia zachęcające do rekrutacji odbędą się w 32 miejscach w całej Polsce i dwóch na terenie województwa świętokrzyskiego.

– Będzie tam można spotkać żołnierzy, zobaczyć uzbrojenie, posłuchać wojskowej orkiestry i zjeść pyszną grochówkę. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Najważniejszym celem będzie jednak sam nabór – mówi poseł Agata Wojtyszek, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Pierwszy etap szkolenia będzie trwało 28 dni i rozpocznie się 6 czerwca. Zostanie ono zakończone przysięgą. Już na początek każdy z uczestników otrzyma 4560 złotych. Drugi, bardziej specjalistyczny etap potrwa zaś 11 miesięcy.

– To zachęta do tego, aby wziąć urlop w pracy i być może związać się z wojskiem na dłużej. Gorąco zachęcam do udziału w piknikach i rekrutacji – dodaje poseł Agata Wojtyszek.

Pikniki na starachowickim rynku oraz w Sandomierzu na bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego odbywać się będę od godziny 11 do 18. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie dlatego warto zabrać dowód osobisty. Poza piknikami, w 70 miejscowościach MON uruchomi mobilne punkty rekrutacyjne. Również tam będzie można poznać szczegóły dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i złożyć wniosek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO