Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Zapowiada się książkowy weekend! Sprawdź, co będzie się działo

piątek, 07 maja 2021 15:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zapowiada się książkowy weekend! Sprawdź, co będzie się działo
Zapowiada się książkowy weekend! Sprawdź, co będzie się działo
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Drugi majowy weekend upłynie nam głównie pod znakiem książki! Czeka nas mnóstwo czytelniczych atrakcji. Wszystko za sprawą XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który potrwa od soboty 8 maja do kolejnej soboty 15 maja. Czy to jednak wszystko, co nas czeka? Sprawdźcie sami!

„E-biblioteka – Słuchaj i czytaj online!” Sobota, 8 maja, Miejska Biblioteka Publiczna. Promocja projektu „E-biblioteka – Słuchaj i czytaj online!”, który realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego. Czytelnicy będą mogli korzystać z katalogu z nowymi e-bookami i e-audiobookami na swoich telefonach, tabletach i czytnikach.

https://emkielce.pl/kultura/mnostwo-atrakcji-na-tydzien-bibliotek

Poszukaj złotej księgi!

Sobota, 8 maja, godzina 9, Kielce. Startuje wyjątkowa gra miejska „W poszukiwaniu złotej księgi”. Kielczanie będą mogli zabawić się w poszukiwaczy skarbów i przejść trasę przez sześć filii bibliotek (filie nr 5, 7, 9, 10, 11 i 12). Meta: Poczytalnia na dVoRcu, a tam – atrakcyjne nagrody!

https://emkielce.pl/kultura/mnostwo-atrakcji-na-tydzien-bibliotek

Majowa giełda kolekcjonerska

Sobota, 8 maja, godzina 7, Wojewódzki Dom Kultury. Comiesięczna giełda kolekcjonerska w WDK rozpocznie się od wczesnych godzin porannych (pierwsi sprzedawcy pojawiają się już około godziny 7 rano) i potrwa do godziny 13. Goście znajdą m.in. porcelanę, filiżanki, biżuterię, zabytkowe ozdoby, karty pocztowe oraz mnóstwo innych skarbów kolekcjonerskich.

https://fb.me/e/1g1cdoiRW

Taneczna podróż z Kieleckim Teatrem Tańca

Sobota, 8 maja, godzina 10. Na transmisję online spektaklu pt. „Rozkoszna lekkość bytu” (choreografia: Zofia Rudnicka, muzyka: Wolfgang Amadeus Mozart) zaprasza Kielecki Teatr Tańca. Spektakl jest zabawną opowieścią o parze hrabiowskiej, która postanawia spędzić czas wolny w letnim dworze. Transmisja odbędzie się na kanale YouTube KTT.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/taneczna-podroz.html

Koncert „Kubuś – żelazne piosenki”

Sobota, 8 maja, godzina 17, Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Koncert „Kubusiowych” piosenek w wykonaniu aktorów kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” odbędzie się pod opieką artystyczną reżysera Przemysława Żmiejki. Widzowie będą mogli usłyszeć znane utwory zarówno ze starszych, jak i najnowszych przedstawień teatru. Będą to m.in.: „Niebieski piesek”, „Przyjaciel wesołego diabła”, „Akademia Pani Beksy”, „Noc żywych zabawek” oraz „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. Wszystko to w zaskakujących, nowych aranżacjach.

Wstęp tylko za zaproszeniami.

https://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/kubus-zelazne-piosenki-koncert

„Dzbany dla mamy” – warsztaty ceramiczne dla dzieci

Sobota, 8 maja, godzina 10, Przystań dla Sztuki – Kieleckie Centrum Kultury. Na dwudniowe warsztaty z ceramiki, prowadzone przez artystkę Elizę Rajsz, zaprasza Stowarzyszenie Przystań dla Sztuki w Kielcach. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonać ceramiczne wzory na prezent z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się 15 maja, będą ozdabiać, malować i szklić wcześniej wykonane prace. Wszystkie dzieci przygotują użytkową formę ceramiczną według swoich projektów.

Koszt udziału w obu spotkaniach to 190 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 888 456 866.

https://fb.me/e/27UY2VVVz

Film „Czytam, bo lubię”

Niedziela, 9 maja, Kielce. Film pt. „Czytam, bo lubię” z udziałem władz miasta, dyrektorów instytucji kultury oraz ZTM-u będzie emitowany na telebimach przy dworcu i przystankach autobusowych, a także na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

https://emkielce.pl/kultura/mnostwo-atrakcji-na-tydzien-bibliotek

Eko Spływ z owoKAJAKowo

Niedziela, 9 maja, godzina 11, Tokarnia. Organizatorzy zapraszają na bezpłatny spływ kajakowy rzeką Nidą, który połączony jest z akcją sprzątania odpadów z jej okolic. To świetna okazja, by zaznać wypoczynku na łonie przyrody i jednocześnie o nią zadbać. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zabranie ze sobą worków na śmieci i jednorazowych rękawiczek. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też organizatorzy apelują o zgłoszenie chęci udziału do soboty do godziny 19.

https://fb.me/e/1r2pd4GLX

Niedzielne bieganie w daleszyckich lasach

Niedziela, godzina 9:30, Daleszyce. To pierwsze spotkanie podczas tegorocznej edycji BBL Lasy. Start na terenie leśnictwa Niestachów, na drodze pożarowej numer 15, pomiędzy Sukowem Piaskownią, a Niestachowem. Wyznaczona trasa wynosi 10 kilometrów. Na zakończenie wspólnego biegania zaplanowano ognisko w miejscu zbiórki. Treningi poprowadzą trenerzy Wioletta Jonczyk oraz Adrian Kozub. Koordynatorem projektu jest Paweł Kosin.

https://fb.me/e/H47ljE1T

„Z życia animowanych bohaterów”

Niedziela, 9 maja, godzina 11 i 13. Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na rodzinne spotkanie pn. „Z życia animowanych bohaterów”. Spotkanie przybliży tajemnice, które związane są z postaciami z zagranicznych filmów animowanych. Uczestnicy dowiedzą się chociażby tego, kto był pierwowzorem Myszki Miki, czy Piaskowy Dziadek odwiedził Polskę, a także jakiego wzrostu naprawdę są Smerfy. Będą mogli również stworzyć krótką formę animowaną pt. „Tańczące kreski”. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami! Koszt biletów to 8 i 15 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona. Możliwa rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu: 41 343 37 06.

http://muzeumzabawek.eu/9-maja-z-zycia-animowanych-bohaterow-spotkajmysiewniedziele/

Muzeum Historii Kielc odpowie na pytanie „Skąd się biorą eksponaty?”

Niedziela, 9 maja, godzina 12, Kielce MHKi. Spotkanie pt. „Skąd się biorą eksponaty?” odbędzie się w ramach wystawy czasowej pt. „Podarunki. Depozyty. Odkrycia”. W trakcie spotkania goście dowiedzą się, w jaki sposób muzeum pozyskuje eksponaty, a także będą mieli możliwość przyjrzeć się najciekawszym i najcenniejszym z nich. Dodatkowo MHKi zachęca do zabrania ze sobą przedmiotów, dokumentów i fotografii wyjętych z szuflad, strychów i piwnic. Spotkanie poprowadzi kurator wystawy, Marcin Kolasa.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/skad-sie-biora-eksponaty.html

„Planeta Einsteina” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”

Niedziela, 9 maja, godzina 16, TLiA. Przedstawienie „Planeta Einsteina” Elżbiety Chowaniec w reżyserii Roberta Drobniucha powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku. Więcej o spektaklu tutaj.

https://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/planeta-einsteina

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO