Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Znaleziono śnięte ryby. Zakaz kąpieli w Cedzynie

wtorek, 31 lipca 2018 11:00 / Autor: Michał Łosiak
Znaleziono śnięte ryby. Zakaz kąpieli w Cedzynie
Znaleziono śnięte ryby. Zakaz kąpieli w Cedzynie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wójt gminy Górno wydał wczoraj zakaz kąpieli w zalewie w miejscowości Cedzyna. Wszystko w związku ze znalezieniem śniętych ryb w rzece Lubrzanka, płynącej w kierunku kąpieliska.

W niedzielne popołudnie Urząd Gminy w Górnie dostał informacje o pojawieniu się śniętych ryb. – Samo zdarzenie prawdopodobnie nastąpiło poza granicami naszej gminy. Z uwagi na fakt, że rzeka Lubrzanka płynie w kierunku Cedzyny podjęliśmy szereg działań. W niedzielę zamknęliśmy zalew. Nasz pracownik pojechał na plażę i poinformował ratowników Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wywiesili czerwoną flagę. Wczoraj pobrano próbki wody i zawieziono je do Sanepidu. Dziś, albo jutro mają zostać przeprowadzone badania, a ich wyniki poznamy najpóźniej jutro – mówił Radiu eM Kielce Jacek Piróg, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Górno – W zeszłym tygodniu, przed zdarzeniem, robiliśmy badanie wody i była ona czysta. Poczuwając się jednak do odpowiedzialności za bezpieczeństwo ludzi, postanowiliśmy zlecić kolejne badania – dodał Jacek Piróg.

Jeśli wyniki zleconych testów nie wykażą żądnych przeciwwskazań, to zarządzenie o zakazie kąpieli zostanie niezwłocznie uchylone.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO