GKS Katowice oficjalnie ogłosił, iż dotychczasowy obrońca Korony Kielce – Pau Resta – został ich nowym piłkarzem. Hiszpan związał się z GieKSą umową obowiązującą do 30 czerwca 2030 roku.
Według licznych informacji katowiczanie zapłacili za stopera ok. pół miliona euro.
25-latek trafił do Korony latem 2024 roku. W żółto-czerwonych barwach rozegrał 54 spotkania, w których strzelił osiem bramek oraz dwukrotnie asystował.
Według branżowego portalu Transfermarkt jest obecnie warty 1,5 miliona euro, a jego kontrakt ze Złocisto-Krwistymi obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku.
Partnerem SPORTU w Radiu eM Kielce 107,9 FM jest Autorud - Omoda Jaecoo. Kielce, Krakowska 297A