Dramat Łomży Vive. Nantes wyrzuciło ją z Ligi Mistrzów

środa, 07 kwietnia 2021 21:58 / Autor: Sebastian Kalwat

Łomża Vive Kielce pożegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału przegrała w swojej hali z HBC Nantes 31:34. Wielkie zawody rozegrał bramkarz gości Emil Nielsen.

Początek meczu należał do Francuzów, którzy po dziesięciu minutach prowadzili 7:4. Swoją cegiełkę do tego wyniku dołożył bramkarz rywali Emil Nielsen – w ciągu czterech minut zaliczył kilka udanych interwencji.

Kolejna faza tego pojedynku wyglądała nieco lepiej w wykonaniu kielczan. Odrobili jedno trafienie i na około dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy przegrywali 8:10.

Gra podopiecznych trenera Tałanta Dujszebajewa w następnych fragmentach nabrała tempa i w 24. minucie po bardzo ładnej akcji Alexa Dujszebajewa z Angelem Fernandezem, ten drugi doprowadził do wyrównania – 11:11. Taki obrót sytuacji zmusił szkoleniowca Nantes do wzięcia przerwy na żądanie.

Ostatnie fragmenty pierwszej części przebiegały pod dyktando przyjezdnych, którzy prowadzili do przerwy 15:13.

Po zmianie stron walka trwała w najlepsze. Kielczanie, mimo chwilowych problemów, z biegiem czasu zaczęli grać lepiej w ataku i w 40. minucie złapali kontakt z rywalem, przegrywając już tylko 20:21. Andreas Wolff, który po kilku minutach pojedynku został zmieniony przez Korneckiego, wyszedł na drugą połowę i kilkukrotnie popisał się bardzo dobrymi interwencjami. Na kwadrans przed końcem spotkania kielczanie po raz pierwszy od wyniku 1:0, wyszli na prowadzenie – 23:22.

W kolejnych fragmentach goście grali dużo lepiej i na sześć minut przed końcem prowadzili 29:28.

Końcówka przyniosła mnóstwo emocji. W 59. minucie kielczanie przegrywali 31:32, ale później stracili dwa gole i ostatecznie przegrali 31:34.

Łomży Vive pozostała już tylko rywalizacja na krajowym podwórku. W sobotę na wyjeździe podopiedzni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z Gwardią Opole (godz. 19.15).

Łomża Vive Kielce - HBC Nantes 31:34 (13:15)

Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki – Fernandez Perez 4, Sićko, Gębala, Kulesz 5, Karacić 3, A. Dujszebajew 4, Vujović, Moryto 4, Gudjonsson 1, Karaliok 4, Tournat 4, Olejniczak 1.

HBC: Dumoulin, Nielsen – Rivera 9, Damatrin-Bertrand, Briet, Cavalcanti 5, Łazarow 4, Augustinussen, Balaguer 2, Pechmalbec 3, Figueras 2, Feliho, Monar, Milić, Minne 8.